18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

urbanACT – Projekt pro lepší veřejný prostor v Praze

Studentský projekt urbanACT demonstruje myšlenku, že kvalita městského prostředí není o vynaložených finančních prostředcích, ale o přístupu lidí, kteří jsou jeho elementární součástí. Hlavním cílem projektu je vzbudit aktivní zájem veřejnosti o město, ve kterém žije, a upozornit na nutnost mezioborové komunikace jak při vytváření nových veřejných prostor, tak při úpravě těch stávajících. urbanACT se skládá z cyklu veřejných přednášek, studentského workshopu a happeningu. Série mezioborových přednášek na téma „veřejný prostor“ bude probíhat v průběhu března a dubna a přinese několik rozdílnýh pohledů na veřejný prostor z perspektivy profesionálů z různých oborů. Těžištěm projektu je studentský workshop, který bude probíhat v druhé půlce měsíce května v Praze a jehož výsledkem bude návrh a následná fyzická realizace městské intervence v určeném místě. Návrh intervence bude výsledkem týmové práce všech účastníků workshopu z různých oborů a bude demonstrovat nezbytnost komunikace napříč obory.

Závěrečný happening, který se bude konat v místě realizace městské intervence, bude probíhat ve spolupráci s festivalem reSITE a jeho součástí bude další doprovodný program a aktivity.

Více informací na stránkách projektu www.urbanact.cz