Termíny

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Projekty uskutečněné v předmětu 3AM399 Animace kulturního dědictví během akademického roku 2012/2013.

Studenti Arts managementu už tradičně vymýšlejí, organizují a realizují projekty, kterými naplňují cvičení předmětu Animace kulturního dědictví. V této aktualitě se s těmi letošními můžete ve stručnosti seznámit.

Czech X-mas se jmenoval projekt, který přiblížil české vánoční tradice cizincům. Výroba svíček, štěstíčka, zdobení perníčků, pouštění lodiček, promítání krátkých vánočních filmů i cukroví a svařák – to vše se moc povedlo. Projektu se dostalo masivní návštěvy, pozitivních ohlasů a ziskového rozpočtu.

Prezentaci projektu najdete zde.

Na vlně 1. republiky jsme se plavili těsně před Vánoci ve stylovém prostředí kavárny Veletržního paláce.  Swing, šarm a nostalgie, které provázely koncert, módní přehlídku, taneční vystoupení i další bohatý doprovodný program, přesvědčily o tom, že animovat kulturu doby našich babiček může být výborná zábava i atraktivní obchodní produkt.

Prezentaci projektu najdete zde.

Během svátků jsme mnozí uposlechli výzvu Let’s Play!. Tak pojmenovali svůj projekt další studenti. Jeho náplní bylo umístění pianina do výklenku ve Františkánské zahradě. Okolojdoucí svou hrou zpříjemňovali svátky sobě i dalším lidem, kteří zahradou procházeli. Protože výklenek v zahradě je pro pianino jako stvořený, je velká pravděpodobnost, že se tam v letních měsících vrátí a znovu bude znít Let’s Play!.

Prezentaci projektu najdete zde.

Skupina v pondělním cvičení se rozhodla, že jejich projekt neskončí s koncem semestru či akademického roku, ale bude dlouhodobě animovat divadlo na VŠE Praha. Projekt, který dostal jméno VŠEdivák, bude mít podobu webového portálu, který bude studentům školy nabízet zvýhodněné vstupenky do pražských divadel. www.vsedivak.cz

Na závěr zařazuji zprávu o projektu, na kterém studenti pracují už celý zimní semestr, ale jehož závěrečná a nejviditelnější část bude realizována až v jarních měsících. Nese pracovní název Animace podchodu a jeho cílem je vytvořit z nesympatického podchodu spojujícího výstupy z metra na stanici Nádraží Holešovice příjemné a estetické místo. Během zimního semestru studenti připravili financování, získali podporu Nadace Vodafone a připravili soutěž pro střední umělecké školy, ze které vyjde vítězný tým, který se výmalby podchodu ujme. O průběhu a realizaci budeme informovat.