Artspokalypsa podruhé. Studenti Arts managementu z VŠE znovu představují temnou vizi světa na pražské klubové scéně.

Ve čtvrtek 7. 4. 2022 se v pražském klubu Fuchs2 uskuteční druhý ročník akce Artspokalypsa, která je v režii studentů Arts managementu z VŠE. Na této hudební akci se během večera představí několik předních hudebníků z české a slovenské undergroundové scény, jako například Body of Pain, Hello Marcel nebo slovenští Berlin Manson. Celý večer se tak tematicky ponese v duchu elektronické hudby a techna, nebudou chybět i jména z řad DJs, jako například Fleika nebo Kosmic Skaut.

Akce volně navazuje na svého předchůdce z roku 2019. V tomto roce studenti uspořádali akci s názvem ARTS PARTY 2019 // FUTURE, která byla uvítacím večírkem pro studenty prvního ročníku Arts managementu. Koncept budoucnosti byl tenkrát brán jako téma k přípravě kostýmu pro návštěvníky. Vzhledem k současné situaci, ve které se nyní svět nachází, je však koncept apokalyptického světa víc než příhodný. „Reagujeme na současnou situaci tak, jak nejlépe umíme. Snažíme se říct, že i když bude nejhůř, tak je cesta ven, kterou symbolizuje Fuchs jako jakési útočiště.“ říká Jakub Vinařický, jeden z organizátorů akce.

Během čtvrtečního večera se v klubu představí hned několik kapel. Již podruhé se na akci představí elektronická kapela Hello Marcel, tentokrát jako headliner celé akce. „S Hello Marcel jsme se během první akce stali dobrými přáteli a jejich vystoupení na akci mělo velký ohlas, takže nebylo žádným překvapením, že je oslovíme znovu a připravíme pro návštěvníky „throwback“ na minulou akci“ řekla o kapele organizátorka Tereza Brejšová. Dále na akci odehraje například slovenské duo Berlin Manson nebo pražští Body of Pain. Vystoupení obou kapel ještě více podtrhne myšlenku celé akce, kterou se studenti zamýšlejí představit účastníkům. „Chtěli jsme druhou Artspokalypsu udělat po hudební stránce temnější a tvrdší, proto jsme zacílili na více punkový a syrovější zvuk, jaký mají například Berlin Manson, ale taky jsme chtěli něco, co je dynamičtější a dá se na to více tancovat. Přesně tohle skvěle splňují Body of Pain.“ říká o hudebním doprovodu Edita Hornová, dramaturg akce.

Artspokalypsa II. proběhne 7. 4. 2022 od 19:00 v pražském klubu Fuchs2. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji na síti GoOut za 185 Kč, na místě v den konání akce za 220 Kč.

Vstupenky v předprodeji na síti GoOut
Odkaz na facebookovou událost ARTSPOKALYPSA II.