SFS23, aneb Studenti Studentům: celovečerní fashion event podporující mladé návrháře

V pátek 5. 5. 2023 v prostorách Pragovka Art District se uskuteční první ročník studentské akce SFS23 (Student Fashion Show 2023). Jedná se o ojedinělý projekt studentů Arts Managementu, kteří se rozhodli poskytnout prostor nadějným umělcům českého módního průmyslu. Můžete se těšit nejen na módní přehlídku, ale také na celovečerní hudební doprovod.

SFS23 je propojení dvou neodmyslitelných sfér uměleckého průmyslu: management a umělci. Proto se studenti oboru Arts Management rozhodli, že obyčejnému celosemestrálnímu projektu dají vyšší hodnotu; pomoc mladým začínajícím návrhářům představit svůj talent a tím tak nastartovat kariéru mimo zastřešující instituce. Výběr lokace padl právě na historické prostory Pragovky, protože tímto projektem chtějí podpořit unikátní místo, kde se potkávají umění a život, práce i zábava, staré s novým, historie, současnost i odvážné vize.

Těšit se můžete na bohatý program, během kterého se vystřídají studenti z několika českých návrhářských škol, ke kterým patří například Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Vyšší odborná škola oděvního návrhářství, Technická Univerzita v Liberci nebo Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Na přehlídce se objeví tvorba Davida Altnera, Emy Domanické, Kateřiny Kulkové, Valeriye Kovtun, Jeremiáše Fürsta, Terezy Pirklové, Lei Hartmannové, Lady Mačkové, Kateřiny Šeichové, Rozálie Zervanové a dalších. Přehlídka bude rozdělena do tří bloků, v každém z nich se představí několik designérů s jejich zhotovenými modely.

Celý event bude doprovázen tvorbou mladých hudebníků, mezi které patří například hiphop & electronic music producent Sonicslang, DJ Michael Popelnukh (Amnesia Puzzle) a další. Těšit se také můžete na afterparty, která SFS23 uzavře. Nebude zde chybět ani bar, který bude servírovat různé alkoholické i nealkoholické nápoje a také se v prostoru bude nacházet SFS fotokoutek, kde se každý návštěvník může vyfotit.

KDE: Pragovka Art District

KDY: 5. 5. 2023, dveře se pro návštěvníky otevřou v 5:55 (17:55)

Vstupenky: koupit vstupenku

Budeme se na Vás všechny moc těšit!

Organizátoři:

Vedoucími projektu jsou Polina Bogoslavets a Šimon Běhan, dále členové týmu jsou Kateřina Makovičková (social media, graphic design, marketing and PR), Pavlína Tisoňová (social media, marketing and PR), Lucie Grosmanová (marketing and PR), Václav Vágner (finance), Veronika Vojtěchová (finance), Klára Sláviková (production, backstage coordinator), Alexandra Tsay (production), Eva Vinogradchaya (production), Jana Svátková (coordination), Adam Hrubý (coordination, communication) a Tom Oleksink (coordination, communication).

Sociální sítě SFS23: