SPOLEK STUDENTŮ ARTS MANAGEMENTU POŘÁDÁ FESTIVAL RECYKLACE, UPCYKLACE A MLADÝCH INICIATIV

RECYFEST je jednodenní festival, který 25.6. na palubě Cargo Gallery propojí iniciativy, které svým smýšlením plují na jedné lodi už dávno. Program festivalu pod názvy „RECYKECY, RECYVĚCI, RECYSHOPY A RECYDÍLNY“ zahrnuje přednášky, workshopy, prodejní stánky a módní přehlídky zaměřené na uvádění věcí znovu do oběhu. Je propojením zejména mladých iniciativ, které se zabývají slowfashion, zerowaste, recyklací a upcyklací.

Přednáškový blok (RECYKECY) zastřeší jak studenti vysokých škol např.: Karolína Čechová (UMPRUM, přednáška o materiálech) nebo Johana Půčková (FF UK, enviromentální žal), tak mladé iniciativy jako Trochu Hodně, Cyberdolls, Alchymista ale vystoupí i organizace jako Greenpeace nebo Leepa.app. Workshopy (RECYDÍLNY) lákají na předělávání oblečení (Bianka Machová, Stará Mucha), výrobu organizérů do tašek (Malé Socky, výrobu upycklovaných šperků (ZUZI.SMI), ale i výrobu recyklovaných panenek (Cyberdolls). Prodejní stánky (RECYSHOPY) lákají na pop-up second-handu 1981, malování hennou a tetování od Tattoo therapy, ruční umění z použitých gramofonových desek i1art a mnohé další. Akci završí fashionshows módních značek jako Ultravagant, GONOE, Princess Tiramissu, ale i studentů vysokých škol z UJEP A UTB.

Po celou dobu akce bude na Cargo Gallery k dispozici veganské občerstvení, které bude servírováno pouze na nádobí. Plánovaná je také afterparty interpretů s tématem souznějících jako The-O a další.

VSTUPENKY: https://www.goforboom.com/cs/events/recyfest

CENY (PŘEDPRODEJ):

CELÝ DEN (VŠE): 330 KČ

CELÝ DEN (BEZ WS): 270 KČ

DOPOLEDNÍ BLOK (PŘEDNÁŠKY A VŠECHNY WORKSHOPY): 210 KČ

VEČERNÍ BLOK (PŘEHLÍDKY A AFTER): 220 KČ

 

jen PŘEDNÁŠKY: 80 KČ

jeden WORKSHOP: 50 KČ (výběr, omezená kapacita)

 

️Kapacita workshopů je OMEZENA, vstupenka je na JMÉNO (REGISTRACE NUTNÁ)

 

CENY (NA MÍSTĚ):

CELÝ DEN (VŠE): 350 KČ

CELÝ DEN (BEZ WS): 290 KČ

DOPOLEDNÍ BLOK (PŘEDNÁŠKY A VŠECHNY WORKSHOPY): 230 KČ

VEČERNÍ BLOK (PŘEHLÍDKY A AFTER): 250 KČ

 

jen PŘEDNÁŠKY: 100 KČ

jeden WORKSHOP: 80KČ (výběr, omezená kapacita)

 

https://www.instagram.com/recyfest/

https://www.facebook.com/events/1404925693266762

 

CARGO GALLERY:

Loď plná umění parkující na Smíchovské náplavce. Niké – narozena 1956, objevena těsně před jejím sešrotováním, její nosnost 725 t již neodpovídala dnešním požadavkům na efektivitu nákladní lodní dopravy, a tak došlo k naplnění myšlenky přestavby na ikonické kulturní centrum. CARGO GALLERY, místo, které samo o sobě podporuje myšlenku “recy”, místo, kde 25.6.2022 RECYFEST proběhne.

 

ORGANIZÁTOŘI:

Spolek studentů Arts managementu je studentským uskupením na Vysoké škole ekonomické v Praze, které pořádá každý semestr kulturně-edukativní akce různého typu. Spolek je platformou pro osvojení si organizačních, komunikačních, propagačních a produkčních schopností a svou existencí se snaží o rozvoj oboru Arts managementu v praxi. Je pořadatelem koncertů, filmových, divadelních i výtvarných večerů, networkingových setkání, cyklů návštěv různých kulturních institucí, iniciativ, setkávání se s odborníky z praxe a dalších kulturních aktivit. Pořadateli akce jsou Veronika Trávníková (iniciátorka projektu a aktuální vedoucí spolku), Polina Bogoslavets (social media manager, fashionshow producer) Klára Sláviková (fashionshow producer), Helena Babková a Ema Pešatová (workshop and lecture manager), Natálie Netušilová (market master), Veronika Sommerová

 

KONTAKTNÍ OSOBA:

VERONIKA TRÁVNÍKOVÁ

+420 777 621 623

artsspolek@gmail.com

https://www.facebook.com/artsmanagement

https://www.instagram.com/arts_spolek/

 

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ ZDE